Jak se zbavit octomilek?

Octomilky sice nepřenášejí žádné nemoci, ani nekoušou, ale přesto nás dohánějí k šílenství, když se v domácnosti objeví.

Pomalu poletují v naší těsné blízkosti a není jim zatěžko vletět nám do jídla nebo třeba do nosu. Jak se těchto otravných mušek zbavit, když se u nás na podzim zabydlí?

Octomilku možná znáte jako banánovou nebo ovocnou či octovou mušku. Do domácností si najde cestu obvykle na podzim a dovnitř se dostávají buďto oknem, nebo přicestují na nahnilém ovoci, často ještě jako larvy.

Jejich vajíčka jsou velice malá a okem je nemáme šanci rozpoznat. Jako u jiného dvoukřídlého hmyzu je jejich reprodukční cyklus velice rychlý (od nakladení vajíček se vylíhnou do tří dnů), což stěžuje jejich vyhubení.

Nejlepším způsobem, jak octomilkám předejít je, je prevence v podobě úklidu. Pravidelně vynášejte koš. Všechny drobky hned utírejte a spláchněte do odpadu a nikde nenechávejte otevřené jídlo nebo pití. Špinavé nádobí nejlépe ihned umyjte. Dobré je čas od času vyčistit odpad, protože právě tam rády přežívají. Ovoce a zeleninu skladujte v lednici nebo v krabičkách.

Zaručení pomocníci? Česnek a hřebíček!

Octomilky můžeme lapit na mucholapky, feromonové pastičky a lepivé terčíky. Abyste se ale v bytě nemuseli dívat na nalepené mrtvé mušky, vyzkoušejte některé z babských rad.

Oloupejte česnek a stroužky dejte do květináčů. Právě tam octomilky rády kladou svá vajíčka. Pak česneku je zaručeně odpudí.

Dalším pomocníkem je hřebíček. Ten nasypejte do misek a rozmístěte po bytě.

Jak se zbavujete octomilek v bytě Vy?

Sandra Špačková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>