Vybíráme povlečení pro děti

Dobrý výběr povlečení je základ kvalitního a spokojeného spánku vašeho dítěte nebo vnoučka. Při výběru povlečení pro naše nejmenší se musíme řídit jinými zásadami, než když vybíráme ložní prádlo pro sebe.

Čím se máme řídit?

Povlečení pro děti by mělo být ze zdravotně nezávadného materiálu. Proto se raději vyhneme nákupu na tržištích a výprodejových akcích. Nejvhodnějším materiálem je 100% bavlna. Tento přírodní materiál nezpůsobuje žádné alergie a vyrážky. Kromě toho je bavlna měkká a dítě v ní bude mít maximální pohodlí. Bude se cítit jako v bavlnce, doslova.

Kromě druhu materiálu existuje několik dalších nepsaných pravidel, jak se správně rozhodnout při výběru dětského povlečení.

  • Povlečení by mělo být savé a prodyšné, zabrání prochladnutí dítěte v případech, kdy se během spánku zpotí.
  • Měli bychom se zamyslet nad volbou zapínání. Nejvhodnější je zapínání na zip nebo na suchý zip. Knoflíky se mohou rozepnout a přikrývka z povlečení snáze vyklouzne.
  • Přesní musíme být i v rozměrech dětského povlečení podle přikrývky. Tu nejdříve změříme a povlečení pak vybíráme podle jejích rozměrů.
  • Nakonec se zeptejme odborníků na barvy. Jsou ekologické? Zůstanou zářivé i po několika vypráních?

Vzhled dětského povlečení

Uvedli jsme několik rad a tipů, jak vybrat povlečení, aby se dítěti dobře spalo a aby nedocházelo k problémům, které by jej vzbudily. Často je ale složité dítě do postýlky vůbec dostat. A i k tomu si můžeme pomoci právě dětským povlečením. Dostáváme se totiž ke vzhledu a k výběrů motivů, k té nejpříjemnější fázi celého procesu.

Dnešní trh nabízí dětské povlečení s nepřeberným množstvím různých vzorů, motivů a obrázků. Nejjednodušší rozhodování je takové, kdy se dítěte můžeme zeptat a ono si buď ukáže, nebo v lepším případě řekne, co by se mu líbilo. Pokud s našimi malými z nějakého důvodu nemůžeme komunikovat, ať už jsou příliš malí nebo se jedná o překvapení, vybíráme pochopitelně podle jejich zájmů a oblíbených postaviček.

Máme z čeho vybírat

Točí se u vás doma v poslední době všechno kolem medvídka Pú nebo kolem jiného pohádkového nebo filmového hrdiny? Máte oblíbeného domácího mazlíčka, pejska, kočičku nebo má dítě slabost pro jiné zvířátko? Jakou má oblíbenou barvu? Hraje hokej, fotbal nebo na nějaký hudební nástroj?

Stačí jen pozorovat a volba vzhledu může být úplně jednoduchá. Možností je spousta a tak jich také využijte! Povlečení jsme vybrali. Na cedulce stojí 100 % bavlny, do postýlky se krásně vejde a motiv Šmoulů se zároveň ideálně hodí do pokojíčku. Teď už jen přečíst pohádku a zavřít oči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>