Výběr vysavače do domácnosti

Vánoce jsou za rohem a nákupní centra praskají ve švech, protože je ideální čas na nákupy vánočních dárků. Pokud přemýšlíte nad tím, jaký společný dárek byste pořídili celé rodině, máme pro Vás tip. Co takhle výkonný vysavač do domácnosti, který výborně odstraní veškeré nečistoty a zlepší kvalitu vzduchu v interiéru.

Před výběrem

Než začnete vybírat vhodný vysavač do Vaší domácnosti, je nutné si nejdříve určit, který typ vysavače by byl pro Vás nejvhodnější. Na trhu lze vybírat z klasických, multifunkčních, robotických či ručních.

Filtrace

U vysavačů je podstatný filtrační systém, který se u různých typů vysavačů liší počtem, druhem i kvalitou filtru. Vybíráte-li nový vysavač, pamatujte na to, že musí mít dostačující filtraci, jinak by totiž za sebou zanechával vzduch plný prachu.

Nemáte-li doma žádné zvíře či alergika, postačí Vám do domácnosti vysavač se standardní filtrací. Pokud se však u Vás doma vyskytuje alergik, doporučuje se vybírat mezi vysavači s HEPA filtrem, které zachycují co největší množství částic způsobujících alergie. Tímto filtrem bývají vybaveny zejména vysavače s vodní filtrací, u nichž je vzduch veden do nádrže s vodou, a při styku s ní jsou veškeré nečistoty odděleny. Do místnosti se pak vrací téměř čistý vzduch.

Sáčkové vysavače disponují suchým filtrem, kdy se vzduch filtruje skrze sáček. V sáčku se zachytává veškerý prach i nečistoty. Výhodou sáčkových vysavačů je, že se hodí na vysávání všech typů nečistot. Na rozdíl od bezsáčkových pojmou drobné nečistoty, vlasy či chlupy. Mezi známé značky, které používají při vysávání sáčky.

Na co se dále při výběru zaměřit

Při výběru vysavače doporučujeme zaměřit se kromě ceny a typu filtrace také na sací výkon, hlučnost, hmotnost a délku kabelu.

Sací výkon vysavače

Pokud chcete z Vašeho interiéru spolehlivě odstranit prach a další nanesené nečistoty, tak se zaměřte při výběru na sací výkon. U běžných vysavačů se výkon pohybuje kolem 160 – 480 W. Obecně však platí, že čím je výkon větší, tím je vysávání účinnější. Doporučujeme vybírat vysavač s minimálním sacím výkonem 300 W, který můžete použít jak na koberce, tak i na hladké podlahy a také doporučujeme vybírat mezi vysavači s regulací výkonu. Díky tomu totiž můžete pohodlně vysávat i záclony či závěsy.

Hlučnost vysavače

Hlučnost je sice méně důležitým parametrem, ale někteří lidé podle toho vysavač vybírají. Je to z toho důvodu, že bydlí např. v panelovém domě, kde je vše slyšet. Samotná hlučnost se odvíjí od sacího výkonu. Čím je sací výkon vyšší, tím je také hlučnost vysavače větší. Pokud tedy požadujete poměrně tichý vysavač, vybírejte mezi vysavači s nižším sacím výkonem.

Hmotnost vysavače

Někteří lidé (zejména starší osoby), vybírají vysavač také podle hmotnosti. Ta je důležitá v případě, že máte dvoupodlažní rodinný dům. Pro ty je kvůli nošení vysavače do pata po schodech vhodný lehčí vysavač.

Délka kabelu vysavače

Podstatným parametrem je také délka kabelu vysavače, zejména pokud doma máte větší místnosti. Přece jen nechcete neustále vysavač zapojovat a vypojovat, abyste vysáli celou místnost. Většina vysavačů má dlouhý kabel kolem 6 –15 metrů, levnější a menší vysavače disponují délkou kabelu pouhých 5 –8 metrů.

Tip na vysavač k Vánocům

Naším tipem pro koupi je vysavač Vorwerk Kobold VK 150. Jedná se o unikátní vysavač, který si poradí s řadou problémů, které při běžném vysávání nastávají. Dokáže si perfektně poradit se špatně dostupnými místy, zaschlými kapkami vody nebo s nepořádkem po domácích mazlíčcích. Vysavač od značky Vorwerk lze použít jak na všechny koberce, tak i na pevné podlahy, matrace a sedací soupravy.

Další výhody:
  • automatická regulace sacího výkonu
  • vysoký výkon
  • úspora energií
  • hmotnost vysavače (pouhé4 kg)
  • skladnost
  • ovladatelnost
  • vhodný pro alergiky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>