Jak vyčistit žvýkačku

Určitě se vám to někdy v životě stalo. I když si dáváte pozor, kam šlapete nebo si sedáte, nalepili jste si na oděv nebo boty žvýkačku. A ta lepí a nechce pustit. Co s tím?

Jak šetrně odstranit žvýkačku?

Led

Tato metoda funguje spolehlivě. Účinnější je na botách než na oblečení, ale záleží hodně na materiálu. Na postiženou část přimáčkněte pevný igelitový sáček. Oblečení či obuv dejte na dvě hodiny do mrazáku. Poté vytáhněte a pokuste se sáček pomalu odtrhnout od žvýkačky. Ve většině případů by měla jít dolů i lepkavá hmota, která v mrazáku dobře ztuhne.

Pokud nemáte moc času a nechcete čekat. Sáhněte po kostce ledu a místo jí třete asi 20 minut. Poté žvýkačku  odloupněte

Studený stlačený vzduch

Stlačený vzduch přiložte blízko ke žvýkačce a nastříkejte. Nechte chvíli působit, žvýkačka po chvilce ztvrdne a poté ji jednodušeji seškrábnete z povrchu pryč.

Odstraňovač tmelů

Rychlou pomocí je odstraňovač tmelů, který seženete v hobby marketech. Stačí jen nastříkat na postižené místo a chvilku počkat a setřít vlhkým hadříkem.

Sandra Špačková

1 komentář u “Jak vyčistit žvýkačku

  1. Mám na sedací soupravě kousek žvýkačky. Nemohu ji odstranit. Sedací souprava je poražená látkou. Děkuji za radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>