Jak si udržet zdravé a bílé zuby?

Zuby jsou jedním z prvních ukazatelů nerovnováhy našich orgánů a celkového stavu těla, je potřeba věnovat nejen jim svou bdělou pozornost, ale starat se o sebe komplexně. Zdravé zuby = zdravé tělo.

Abyste měli krásný a zdravý úsměv, je potřeba jíst zdravě vyváženou stravu a vyhýbat se slazeným pochutinám, limonádám, kávě i kouření.

Občas zhřešíte, ale přesto toužíte po čistých a bílých zubech? Vsaďte na domácí bělení zubů. Inspirujte babskými radami jak vyzrát na zuby.

Sýry

Sýry a mléčné výrobky jsou díky kyselině mléčné jedním z nejúčinnějších přírodních bělidel na zuby. Navíc zanechávají na zubech povlak z vápníku, čímž zabraňují tvorbě zubního kazu.

Kokosový olej

Nejprve si vyčistěte zuby pastou, vypláchněte a poté na něj naneste kokosový olej a kartáčkem jej rozprostřete po zubech.

Jablečný ocet

Účinně odstraňuje skvrny na zubech. Buďte ale opatrní, stejně jako u všech kyselin, i jablečný ocet může narušit oslabenou sklovinu, proto je vždy potřeba po čištění dobře vypláchnout ústa čistou vodou a poté vyčistit klasicky kartáčkem a zubní pastou.

Kypřící prášek a jedlá soda

Vyzkoušejte jednou měsíčně jejich účinky. Smíchejte je se zubní pastou a krouživými pohyby si směsí čistěte zuby. Rozdíl lze poznat okamžitě.

  • Mimochodem kokosový olej je také znám tím, že je skvělý pomocník při tvorbě akné a při suché pokožce. Pokud vám zrovna dojde výživný krém na akné, nahraďte jej tímto olejem. Olej naneste jej v přiměřeném množství krouživými pohyby na obličej a nechte působit přes noc.

Moc vás babské rady nenadchly?

Nezoufejte. Dnešní trh nabízí velké množství produktů dentální hygieny a jejich používání je velice snadné. Nevěříte? Podívejte se na nejoblíbenější bělící pásky, nanesete na zuby, necháte působit a poté je odlepíte. Jak prosté.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>