Co byste měli vědět o sexu v seniorském věku?

O sexu v seniorském věku se téměř nemluví. Neznamená to, že by však v tomto období už lidé neměli o sex zájem. Neexistuje věk, který by byl hranicí pro konec pohlavního života. Vše záleží na dané dvojici, jejich zdraví i přístupu k životu.

O sexu v seniorském věku

Postupem let u většiny páru klesá sexuální aktivita. Nemusí však ustat úplně. U někoho tomu tak je, ať už kvůli zdravotním potížím či vyhasnutí sexuální touhy, ale mnohé páry se oddávají sexu do pozdního věku.

Každý k sexu přistupuje individuálně a jinak ho provozuje i prožívá, ať už je mu dvacet nebo sedmdesát let. Obecně však lze říci, že v pozdějším věku pohlavní styk mění svou podobu.

Většinou nejde o divoké a vášnivé milování, ale je spíše o něžnosti, prožitku z intimity a blízkosti druhé osoby.

Odborníci sice uvádějí, že orgasmus seniorů je kratší, ale sexu to nebere na přitažlivosti. Naopak. Někteří senioři uvádějí, že sex v pozdějším věku si dokáží lépe vychutnat a kvalitněji při něm vstřebají všechny dojmy. Mimo jiné je to dáno i tím, že se starší lidé zpravidla už za ničím nehoní a nemají tak uspěchaný život, který jim nedovolí se nad něčím pozastavit a naplno si to vychutnat. Právě to v životě, ale i v sexu mladším lidem často chybí.

Zdravotní potíže v seniorském věku

Pozdní dospělost a stáří se pojí s mnohými zdravotními potížemi. U někoho jsou menší, u jiného větší. Úplně se jim s přibývajícími léty nevyhne nikdo.

Jste-li již v pozdějším věku a máte stále sexuální touhy, měli byste vždy vycházet ze svého zdravotního stavu, zvlášť pokud máte nějaké potíže, které by sex mohl zhoršit, např. kardiovaskulární onemocnění, problémy s dýcháním, nemocné klouby atd.

Při pohlavním styku nepřepínejte své síly. Máte-li jakékoliv pochybnosti ohledně dopadu sexuálního života na vaše zdraví, nestyďte se poradit se s lékařem.

Rada pro starší ženy ohledně vaginální suchosti

Starší ženy mohou mít různé zdravotní problémy, které je třeba při sexu brát v potaz. Přímo s pohlavním stykem souvisí poměrně častá vaginální suchost. To znamená, že žena dostatečně nevlhne. Kvůli tomu je obtížnější realizovat pohlavní styk. Může být i bolestivý. Vaginální suchost může způsobovat i jiné problémy, a to nejen při sexu – např. svědění, pálení, bolest atd.

Pokud máte s vaginální suchostí problém nejen při pohlavním styku, vyhledejte raději lékaře, který vám pomůže vhodnou léčbou, nejčastěji hormonální.

Máte-li problémy pouze při sexu, lze je vyřešit lubrikačními gely. Jsou rozmanité. Dělí se na vodní, silikonové a olejové. Pro problémy s přirozeným vlhnutím je nejlepší využít vodních lubrikačních gelů.

Chcete-li si zakoupit lubrikační gel, navštivte jakoukoliv drogerii. Stydíte-li se či raději nakupujete různé zboží prostřednictvím internetu, podívejte se na například na nabídku Loveo.cz

Rada pro starší muže ohledně erekce

I pánové mohou mít obtíže při sexu s ohledem na věk. Jde o různé erektilní dysfunkce. Některé jsou jen přechodné, jiné mohou být vážnější a vyžadují návštěvu lékaře.

Je důležité však přistupovat k pohlavnímu styku s trpělivostí. Je zřejmé, že starší muž nedosáhne erekce tak rychle jako dříve. Nedělejte tedy ukvapené závěry, pokud vám to nepůjde.

Pokud přeci jen nedosáhnete potřebného efektu, nebojte se zajít k lékaři. Medicína si už dnes ví rady s různou podobou poruch erekce. Mnozí muži se stydí jít k doktoru, protože svůj problém považují za příliš choulostivý. Celkově se mezi muži příliš o erektilní dysfunkci nemluví, a tak pánové mnohdy nevědí, že jde o častou potíž, kterou trpí i hodně mladých mužů.

Menší problémy s erekcí je u někoho možné vyřešit i afrodiziaky či vakuovou pumpou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv článků, Novinky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>